جریان تبریز مسابقه بسکتبال شهرداری

جریان: تبریز مسابقه بسکتبال شهرداری آسایشگاه نماینده استان لیگ برتر تیم بسکتبال

گت بلاگز اخبار اجتماعی فیلتر نشدن خبر رسان تلگرام بستگی به همکاری‌اش با کشور عزیزمان ایران دارد / آذری جهرمی

به سمت استقلال در اینترنت برویم | فعالان سیاسی تصور می‌کنند برخورد سلیقه‌ای می‌شود  

فیلتر نشدن خبر رسان تلگرام بستگی به همکاری‌اش با کشور عزیزمان ایران دارد / آذری جهرمی

آذری جهرمی:فیلتر نشدن خبر رسان تلگرام بستگی به همکاری اش با کشور عزیزمان ایران دارد

عبارات مهم : خارجی

به سمت استقلال در اینترنت برویم | فعالان سیاسی تصور می کنند برخورد سلیقه ای می شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در عرصه خبر رسان های داخلی ظرفیت ایجاد شده است و مردم خود عضویت کردند آخرین آمار حدود ۵ میلیون کاربر هست، این درحالی است که در عرصه یک سرویس خارجی بیش از ۴۰ میلیون کاربر یکسان هستند.

محمدجواد آذری جهرمی راجع به آینده خبر رسان های خارجی به خبرآنلاین گفت: ما مسئول فیلتر نیستیم.

فیلتر نشدن خبر رسان تلگرام بستگی به همکاری‌اش با کشور عزیزمان ایران دارد / آذری جهرمی

وی راجع به خبر تصویب فیلتر خبر رسان های خارجی در شورای عالی اینترنت اظهار کرد: دبیرخانه این شورا بیانیه داد و چنین خبری را تکذیب کرد.

وزیر ارتباطات در پاسخ به این سئوال که خبر رسان تلگرام در آستانه سال تازه فیلتر می شود یا خیر؟ یادآور شد: بستگی به همکاری خبر رسان تلگرام با قوانین جمهوری اسلامی دارد. این مسئله به عنوان یک چالش همواره مطرح است ولی اینکه فیلتر شود یا نشود، مراجع تصمیم گیر در حوزه فیلترینگ تصمیم می گیرند.

به سمت استقلال در اینترنت برویم | فعالان سیاسی تصور می‌کنند برخورد سلیقه‌ای می‌شود  

وی راجع به اینکه آیا فکر می کنید مردم به طور دستوری خبر رسان های خارجی را ترک می کنند و به سمت خبر رسان های داخلی بروند؟ گفت: طبیعتا این کار فرمایشی و دستوری نیست. بارها اظهارنظر کردم و دولت نیز نظر خود را اعلام کرد. البته خبر رسان های داخلی نیز باید تلاش کنند که خدمات مناسبی را ارائه دهند.

این عضو کابینه دولت دوازدهم بیان کرد: خبر رسانی از زیرساخت های توسعه اقتصادی هست. واقعا اینکه خبر رسان بخواهد خارجی باشد و مقررات خود را داشته باشد در توسعه اقتصادی آتی جهت ما ایجاد مشکلاتی خواهد کرد. بحث رسانه و فضای اجتماعی و عمومی و سیاسی نیست بلکه بحث اقتصادی است و هر کشوری در حوزه اقتصادی خودش باید استقلال داشته باشد.

وی افزود: در بخش مربوط به رسانه و فضای اجتماعی، مردم و فعالان سیاسی تصور دارند محدودیتی بر خبر رسان های داخلی وجود دارد و فضا جهت ارزش مقداری محدودکننده و برخوردهای سلیقه ای با آنها می شود. البته ما متولی این حوزه نیستیم، طبیعتا متولی حوزه رسانه مشخص هست، آنچه همه انتظار دارند این است که صنعت رسانه داخلی بر عرصه اینترنت شکل بگیرد.

فیلتر نشدن خبر رسان تلگرام بستگی به همکاری‌اش با کشور عزیزمان ایران دارد / آذری جهرمی

آذری جهرمی گفت: در مصوبه شورای عالی اینترنت هم آمده که راجع به مصادیق غیرمجاز باید تجدیدنظر شود و مقداری نگاه بازتر باشد. فعالیت های مشروع با نظر موسع تری نگریسته شود بنابراین عنوان فقط فنی نیست. البته بحث فنی مهم است ولی تا این اتفاقات نیفتد و ما نگاه اعتماد نخبگان کشور و جامعه رسانه ای کشور را جلب نکنیم و به آنها تضمین ندهیم که می توانند فعالیت مشروع داشته باشند اینها جهت فعالیت در فضای داخلی اعتماد نمی کنند و ضد انقلاب هم از این وقت بهره گیری و مطالب خود را لابه لای جامعه خبری ما مطرح می کند. این یک فضایی است که باید در کشور حل شود.

وی افزود: متأسفانه ما اختیاری در قبال این مسئله نداریم. حالا کسی که باید این پرسشها را حل کند امیدوارم براساس مصوبات شورا وظایف خود را انجام دهد و این اتفاق مهم بیفتد. ظرفیت اینکه سرویس های بومی داخل کشور را توسعه دهند وجود دارد. کما اینکه سابقه اش را داشتیم مثل سرویس کلوب در زمانی که فیسبوک داشت رشد می کرد، کلوب چیزی از فیسبوک کم نداشت یا وبلاگ های ما از وبلاگ های دنیا چیزی کم نداشتند، بارها ارجاع دادم که اینها نه پول از دولت گرفتند و نه وام از دولت گرفتند و نه زیر ساخت حاکمیت را درخواست کردند ولی مطالعه کنیم چه شد عقب افتادند.

به سمت استقلال در اینترنت برویم | فعالان سیاسی تصور می‌کنند برخورد سلیقه‌ای می‌شود  

وزیر ارتباطات یادآور شد: همان جوان ها امروز حتی با توانایی زیاد هستند و این ظرفیت را دارند که این اتفاق مهم بیفتد تا ما استقلال در عرصه اینترنت داشته باشیم و نقش خود را در جامعه جهانی بدون وابستگی ایفا کنیم. ولی رسیدن به چنین هدفی نیاز به یک همت جمعی هست. بخشی از این مسئله فنی است که بله ما باید به لحاظ زیرساختی وظایف مان را انجام دادیم ولی امیدواریم مابقی هم انجام دهند و این اتفاق تا نیفتد و تا ما به منویات ذهنی مردم نپردازیم، تا اطمینان خاطر به آنها در این عرصه ندهیم و تا کارها موثر نکنیم، طبیعتا فرایند مسئله خواهد بود. امیدوارم این اتفاق بیفتد چون عنوان حساس، مهم و اساسی است و به نظرم باید در این مسیر حرکت کنیم.

آذری جهرمی در پاسخ به این سئوال که الان چند درصد مردم از خبر رسان خارجی استفاده می کنند و چند درصد از خبر رسان داخلی استفاده می کنند؟ گفت: فکر می کنم آنچه در عرصه خبر رسان های داخلی ظرفیت ایجاد شده است و مردم خود عضویت کردند آخرین آمار حدود 5 میلیون کاربر هست، این درحالی است که در فضای یک سرویس خارجی بیش از 40 میلیون کاربر یکسان هستند. هنوز جای ظرفیت سازی وجود دارد و امیدوارم این اتفاق بیفتد.

فیلتر نشدن خبر رسان تلگرام بستگی به همکاری‌اش با کشور عزیزمان ایران دارد / آذری جهرمی

واژه های کلیدی: خارجی | تلگرام | رسانه ای | اینترنت | فیلترینگ | فضای داخلی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs