جریان تبریز مسابقه بسکتبال شهرداری

جریان: تبریز مسابقه بسکتبال شهرداری آسایشگاه نماینده استان لیگ برتر تیم بسکتبال

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی اروپایی‌ها به تدریج با ما همراه می‌شوند / مشاور امنیت ملی ترامپ

ژنرال مک‌مستر می‌گوید که آمریکا باید جامعه جهانی را جهت مقابله با سپاه پاسداران، با خود همصدا و همگام کند تا جلوی بسط قدرت کشور عزیزمان ایران در منطقه گرفته شود

اروپایی‌ها به تدریج با ما همراه می‌شوند / مشاور امنیت ملی ترامپ

مشاور امنیت ملی ترامپ: اروپایی ها به تدریج با ما همراه می شوند

عبارات مهم : امنیت

مشاور امنیت ملی ترامپ:

اروپایی ها به تدریج با ما همراه می شوند/ بند T برجام باید اجرا شود/ باید با طراحی های کشور عزیزمان ایران در سوریه مقابله شود

اروپایی‌ها به تدریج با ما همراه می‌شوند / مشاور امنیت ملی ترامپ

ژنرال مک مستر می گوید که آمریکا باید جامعه جهانی را جهت مقابله با سپاه پاسداران، با خود همصدا و همگام کند تا جلوی بسط قدرت کشور عزیزمان ایران در منطقه گرفته شود.

به گزارش فارس، «هربرت مک مستر» مشاور امنیت ملی مدیر جمهور آمریکا، امروز در نشست امنیت ملی بنیاد دفاع از دموکراسی شرکت کرد؛ محور مهم صحبت وی، کشور عزیزمان ایران بود.

مک مستر ابتدا کشور عزیزمان ایران و روسیه را بخاطر آنچه «حمایت از رژیم قاتل (بشار) اسد» خواند، محکوم کرد.

ژنرال مک‌مستر می‌گوید که آمریکا باید جامعه جهانی را جهت مقابله با سپاه پاسداران، با خود همصدا و همگام کند تا جلوی بسط قدرت کشور عزیزمان ایران در منطقه گرفته شود

وی در بیان دیگر موارد اختلاف برانگیز در روابط با کشور عزیزمان ایران گفت: «آنها از درگیری موجود در خاورمیانه جهت بسط هژمونی خود و ترساندن عربستان و اسرائیل استفاده می کنند.»

اخیراً مقامات آمریکایی، نام عربستان را نیز به صورت مکرر در کنار نام رژیم صهیونیستی به عنوان نشانه تهدیدات کشور عزیزمان ایران می آورند.

مشاور امنیت ملی ترامپ در توضیح عملکرد خود و همکارانش گفت که آمریکای تحت ریاست جمهوری ترامپ، جایگاه راهکارهای اطلاعاتی، نظامی و اقتصادی را در فهرست گزینه های قدرت آمریکا، اصلاح بخشیده است.

اروپایی‌ها به تدریج با ما همراه می‌شوند / مشاور امنیت ملی ترامپ

مک مستر گفت که داستان کشور عزیزمان ایران و انتشار روش تازه آمریکا در قبال این کشور، نمونه خوبی از این عوض کردن واکنش‌ها دولت آمریکا است.

مشاور امنیت ملی مدیر جمهور آمریکا افزود: «استراتژی ما بر استفاده از همه عنصرهای قدرت ملی استوار است و بر خنثی کردن قدرت نظام کشور عزیزمان ایران و محدود کردن دامنه حملات آنها متمرکز است.»

ژنرال مک‌مستر می‌گوید که آمریکا باید جامعه جهانی را جهت مقابله با سپاه پاسداران، با خود همصدا و همگام کند تا جلوی بسط قدرت کشور عزیزمان ایران در منطقه گرفته شود

مک مستر گفت که آمریکا در این مسیر، به احیای روابط قدیمی با متحدان سنتی خود در منطقه روی آورده و اولویتش، جلوگیری از تزریق منابع مالی سپاه جهت ادامه کارها شریرانه گروه های شبه نظامی در منطقه است.»

وی افزود: «ما باید جامعه جهانی را جهت محکومیت کارها ضدبشری سپاه پاسداران، همگام کنیم.»

اروپایی‌ها به تدریج با ما همراه می‌شوند / مشاور امنیت ملی ترامپ

مک مستر ادامه به روابط کشور عزیزمان ایران و عراق پرداخت و ادعاهای تکراری دولتمردان آمریکا را بازگو کرد.

وی ابتدا گفت: «ما دوست داریم که عراق به کشوری باثبات و خارج از حیطه متحدان کشور عزیزمان ایران تبدیل شود.»

مشاور امنیت ملی ترامپ سپس مدعی شد که عراق، لبنان و سوریه، داستان مشابهی دارند و کشور عزیزمان ایران با تقویت حضور گروه های شبه نظامی، باعث بر سر کار آمدن دولتی ضعیف می شود که هر لحظه به پایتخت کشور عزیزمان ایران وابسته هستند و در صورت گام برداشتن بر علیه منافع ایران، با تیغ تیز همان گروه های شبه نظامی مواجه می شوند.

مک مستر به تلاش ناکام اقلیم کردستان جهت جدایی این بخش از خاک عراق هم اشاره کرد.

وی ابتدا گفت که کردهای عراق در طول زمان، متحد آمریکا بوده اند و با تلاش خود، شهرهایی قشنگ و پررونق همانند شهرهای اروپایی در این منطقه درست کرده اند.

مک مستر در ادامه گفت که باید ضمن حرکت در مسیر ساختن عراقی قدرتمند، به کردها هم اجازه داد که دستاوردهایشان را جهت خود نگاه دارند؛ وی افزود: «ما به آقای بارزانی که خیلی جهت او احترام قائلم ام هم گفتیم که حالا وقت مناسبی جهت این کار نیست.»

مجری برنامه از مک مستر پرسید که پیامش جهت کشور عزیزمان ایران چیست؟

مشاور ترامپ پاسخ داد که کشور عزیزمان ایران باید استفاده ابزاری از گروه های شبه نظامی در منطقه را متوقف کند و بداند که این رفتارش، بیش از این تحمل نخواهد شد.

وی افزود: «ایرانی ها باید بدانند که در صورت ادامه مسیر فعلی، با انزوای دیپلماتیک و مالی مواجه خواهند شد.»

مک مستر در ادامه باز هم به خصومت دولت ترامپ با سپاه پاسداران پرداخت و گفت که جهت مقابله با سپاه، باید در گام اول، جهانیان را با نحوه عملکرد و استراتژی این نهاد آشنا کرد.

مجری برنامه از مک مستر پرسید: «پیام شما جهت شرکت های خارجی که در پی موقعیت تجاری در کشور عزیزمان ایران هستند، چیست؟»

مشاور ترامپ پاسخ داد: «پیام من این است که با سپاه تجارت نکنید و سپاه را جهت ترساندن دوستان منطقه ای ما و بخصوص عربستان و اسرائیل، تقویت نکنید. به نفع شماست که کارها اطلاعاتی سخت تری انجام دهید و بفهمید که ذینفع واقعی شرکت طرف قرارداد شما کیست؟»

بر اساس برجام قرار بود که طرفین موافقتنامه، مانعی جهت تجارت شرکت های خارجی با کشور عزیزمان ایران ایجاد نکنند.

در ادامه برنامه، مجری پرسید: «مشکل برجام چیست؟»

مک مستر پاسخ داد: «من به آن برجام نمی گویم و می گویم بدترین توافق تاریخ. منافعی که کشور عزیزمان ایران از این توافق به دست آورد با منافع جامعه جهانی، متناسب نیست. کشور عزیزمان ایران در برابر جریان پولی که به سمت این کشور روانه شد، چه کرد؟»

مشاور امنیت ملی ترامپ در توضیح انتظارات آمریکا از برجام گفت: «بحث اساسی زوال پذیری برجام باید مورد بررسی قرار گیرد و بند T هم باید اجرایی شود؛ یعنی بازرسی ها باید انجام شوند.»

بند T که در ضمائم برجام آمده، به صورتی خیلی کلی و نه چندان محدود می گوید که کشور عزیزمان ایران نباید در رویه های تحقیقاتی مرتبط با برنامه هسته ای وارد عمل شود.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص موضع اروپایی ها در قبال برجام گفت: «تصور می کنم که آن ها دارند همراهی را شروع می کنند. کارها متحدان اروپایی و کانادا جهت تقویت ظرفیت آژانس هستید. می بینید که با این گفته کشور عزیزمان ایران که نمی توانید “فلان کار” را انجام دهید، مخالفت می کنند.»

مک مستر در ادامه از نحوه تعامل قانونی کشور خودش با برجام هم انتقاد کرد و گفت که کنگره نباید جهت گردش کار داخلی هیئت حاکمه آمریکا گزارش تهیه کند بلکه باید اقدامی در جهت مقابله با نقاط ضعف برجام استفاده یکجانبه از توان آمریکا در آژانس بین المللی انرژی اتمی جهت مقابله با ایران، انجام دهد.

مشاور امنیتی ترامپ در انتهای بخش برجامی سخنان خود گفت: «این توافق از اساس دارای نقائصی است که مدیر جمهور ترامپ تمام تلاش خود را جهت اصلاح آن در جهت منافع امنیتی مردم آمریکا، بکار خواهد بست.»

واژه های کلیدی: امنیت | ایران | آمریکا | ایرانی | ایرانی ها | دولت ترامپ | مقامات آمریکا | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs